kategooria pilt Vaiba hooldusinfo

Vaiba hooldusinfo

Igapäevane puhastamine tolmuimejaga on vajalik iga vaiba puhul. Tolmuimejat võiks kasutada madalamal võimsusel. Soovitav on perioodiline kuivpuhastus - pöörduda keemilise puhastuse poole. 

Villavaibad:
Villaste vaipade puhul võivad vaiba pinnale ilmuda lahtised lõngakiud - see on loomulik ega näita Teie vaiba enneaegset kulumist. Lahtised lõngakiud võib tolmuimejaga ära tõmmata.
Plekkide eemaldamisel on tähtis kiirelt tegutseda. Kui vaibale on sattunud midagi vedelat, eemaldage see kuiva salvrätiku või puhta lapiga. Kõige lihtsam on plekkide puhastamisel kasutada tavalist shampooni ja vett. Pärast pleki eemaldamist tehke vaip võimalikult kuivaks. Peale kuivamist on soovitav tolmuimejaga tõmmata kuivanud lõngakiud samas suunas nagu kogu vaip. Ja eesti rahva tarkus: villavaip talvel tagurpidi lume peale ja kloppida puhtaks. 

Siidivaibad:
Regulaarselt tuleks vaipa puhastada tolmuimejaga.
Plekid tuleks koheselt imada puhta rätikuga.
Siid on õrn materjal, kasutada vaibapuhastusvahtu (shampooni ja vett). Peale kuivamist on soovitav tolmuimejaga tõmmata kuivanud lõngakiud samas suunas nagu kogu vaip.

Viskoosvaibad / bambussiidist vaibad:
Viskoosvaipadest eraldub alguses lahtiseid lõngakiude - see on tavaline ja loomulik. Kõrgemale tõusnud viskooslõnga kiude võib eemaldada kääridega lõigates.
Viskoosvaipasid mitte harjata ega kloppida!
Viskoosvaibad ei armasta märga ega niiskust!
Tolmuimejat kasutada nõrgal võimsusel ja vaiba puhastamisel tõmmata lõngakiu suunas.
Plekkide vaibale sattumisel eemaldage see kuiva salvrätiku või puhta lapiga. Tegutseda tuleks kiiresti, et plekk ei jõuaks imenduda. Plekki kergelt tupsutada, õrnalt loputada leige veega, asetada pleki kohale rohkelt majapidamispaberit.
Peale kuivamist on soovitav tolmuimejaga jällegi nõrgal võimsusel tõmmata kuivanud lõngakiud samas suunas nagu kogu vaip.

NB! Kõige kindlam puhastusviis on keemiline kuivpuhastus.